Peľové alergie<- späť na alergie

Peľové zrná sú veľmi časté alergény. Sú veľmi malé, okom ich nevidieť. Ak sú v ovzduší, spôsobujú sezónnu alergiu u citlivých ľudí. U nás najčastejšou je alergia na peľ trávy, častou je alergia na peľ drevín (peľ stromov) a bylín (hlavne peľ burín). Na vyvolanie alergickej reakcie stačí 10 až 20 peľových zŕn v metri štvorcovom vzduchu. V lete ich je v prírode v metri štvorcovom mnohonásobne viac.

Objednajte sa na čísle 0915 727 726 

Rastliny majú svoj životný cyklus, takže aj alergické prejavy zodpovedajú tomuto cyklu. V období, keď rastliny produkujú peľ, majú alergici ťažkosti. Preto sa používa pojem „peľová sezóna“. Ten, kto je alergický na konkrétny druh rastliny bude mať ťažkosti práve
počas obdobia, kedy sa v ovzduší vyskytuje ich peľ. Žiaľ, veľmi často býva alergia na peľ zmiešaná a človek reaguje na peľ rôznych rastlín. Podľa toho, kedy (a kde) máte najviac ťažkostí sa dá odhadnúť, na ktoré druhy peľu ste alergickí.

 
Pomocou biorezonančnej terapie je možné Vašu peľovú alergiu diagnostikovať a následne odstrániť. Tým sa zbavíte nepríjemných príznakov, ktoré Vám komplikujú život. Potrebných je viac sedení, ktorých počet vždy záleží na konkrétnom prípade.
 

Skorá jar (február až apríl) je obdobím, v ktorom sa v ovzduší nachádza predovšetkým peľ stromov.
Neskorá jar a začiatok leta (máj, jún) je obdobím, kedy je v ovzduší veľa peľu tráv.
Koniec leta a začiatok jesene je obdobím, kedy je v ovzduší veľa peľu astrovitých burín.

Peľový kalendár nájdete napríklad na stránke www.alergia.sk.

Alergik na peľ by mal uprednostniť na vychádzky čas po daždi (nie však po búrke) pretože vtedy je vo vzduchu najmenej peľu. Naopak horúce a suché počasie s prípadným vetríkom znamená vysokú koncentráciu peľu v ovzduší. Vtedy by alergik nemal chodiť do prírody vôbec. Riziko ťažkej, život ohrozujúcej alergickej reakcie je reálne.

Stav peľu v ovzduší sleduje peľová služba a tak môžete presnejšie zistiť, kedy je sezóna.